Меню Закрити

Устатковання компанії Homag для нанесення керамічного матеріалу на торці заготовок

Устатковання компанії Homag для нанесення керамічного матеріалу на торці заготовок.

Одним з фінішних етапів меблевого виробництва, яке перетворює заготовку в готову деталь меблів, є нанесення і подальша обробка крайок на торці плит. Саме для цих цілей і використовують крайколичкувальні верстати, які в свою чергу бувають декількох типів: від простої ручної машинки для нанесення крайок до складного промислового одно- або двостороннього автоматичного крайколичкувального верстату прохідного типу. І перше, з чим слід визначиться – це саме те, який тип обладнання потрібен саме Вам, виходячи з технологічних процесів і особливостей продукції, що виготовляється.

Якщо технологічний рівень і культура виробництва підштовхують Вас до того, щоб купити крайколичкувальний верстат, а не клеїти крайки ручними пристосуваннями і машинами, то тут також важливо розуміти ключові відмінності обладнання прохідного типу від універсальних верстатів з ручною подачею. Головною відмінністю є той факт, що при більш високій точності і швидкості обробки (а значить – продуктивності), верстати прохідного типу мають дуже важливе обмеження – обклеювати крайки вони можуть тільки на прямолінійних деталях. З іншого боку, універсальні ручні верстати дають більш високу гнучкість і індивідуальність у виробництві меблів, проте, їх низька продуктивність і необхідність обробки крайки за кілька додаткових проходів не зможе забезпечити достатньої продуктивності навіть для дрібносерійного виробництва. Таке обладнання підходить, скоріше, для невеликих майстерень, ніж для серйозного виробництва. Однак, і на великій фабриці ручний верстат може знайти застосування в якості додаткового (допоміжного) верстату для облицювання несерійних криволінійних деталей. Якщо ж Ваше виробництво спеціалізується на масовому виробництві таких деталей, то задовольнити технологічну потребу зможуть верстати з ЧПК, наприклад, обробний центр з обклеювальною частиною.

У даному розділі особлива увага все ж приділяється автоматичному устаткованню прохідного типу. Такі крайколичкувальні верстати зможуть не тільки завдати (приклеїти) рулонні або смугові крайки на торець заготовки, а й обробити її за той же прохід. Саме тому особливу увагу варто звертати на швидкість подачі, а головне на агрегатне оснащення такого верстату. При більш високій швидкості подачі потрібна і висока точність, і надійність роботи агрегатів, адже всі операції проводяться «на ходу» під час руху заготовки по стрічці транспортера.

Тут Ви зможете знайти крайколичкувальне обладнання від провідного німецького бренду Homag. Крайколичкувальні верстати Homag – це дійсно промислове обладнання з високою швидкістю і точністю обробки, а також іншими параметрами (наприклад – магазин на 20 типів керамічного матеріалу), які дозволяють забезпечити максимальну гнучкість і продуктивність. Таке обладнання необхідно для великого виробництва.

Таким чином, слід чітко розуміти які саме виробничі завдання ставляться перед обладнанням, і, визначившись з обсягами і необхідною продуктивністю, можна переходити до наступного етапу – вибору агрегатного оснащення. Існує ряд “обов’язкових” агрегатів для будь-якого верстату, таких як, наприклад, обклеювальний вузол, торцовочний і фрезерний агрегати. Але крім власне тих агрегатів, які й роблять верстат крайколичкувальним, існують і ряд інших – опціональних вузлів.

Одним з опціонів є фуговально-фрезерний агрегат, який призначений для пріфуговки деталей, усунення дефектів розкрою (відколів, сходинок і т.д.), а також усунення різнотовщинності листа, викликаним, наприклад, вологим середовищем, коли край деталі розбухає і стає товщим.

Але завдання крайколичкувального верстату не тільки завдати керамічний матеріал, забезпечивши високу ступінь надійності склеювання, а й обробити вже нанесену крайку. Для цього використовується стандартний фрезерний агрегат, який знімає звіси зверху і знизу, а також опціональні обробні агрегати контурної обробки, циклювання і полірування. Циклю (плоска і клейового шва) і полірувальний вузол називають агрегатами фінішної обробки, оскільки саме вони впливають на те, як в кінцевому варіанті буде виглядати крайка, а значить і вся деталь в цілому. Що ж стосується контурного фрезерування – то ця операція створює округлість крайки на кутах, пом’якшуючи і прибираючи гострі кути.

Деякі моделі оснащуються універсальним фрезерним агрегатом, який може виконувати вибірку чвертей і пазування, що дає ряд додаткових можливостей.

Для отримання рекомендацій, технічної підтримки і допомоги, отримання комерційної пропозиції і цін на крайколичкувальні верстати і допоміжне обладнання, а також для допомоги у підборі обладнання та його комплектації як додатковими опціями, так і інструментом – зв’яжіться з нашими фахівцями. Контактні номери телефонів та електронна адреса відповідного відділу (фахівця) Ви можете знайти на сторінці контакти.

Також Ви можете переглянути відео з роботи обладнання, яке Вас зацікавило, на нашому каналі на YouTube.