Меню Закрити

Пильний центр HOMAG та технологія intelliGuide

Пильий цетр з ЧПК поступово стає все більш популярним у порівнянні зі звичайними форматно-розкрійними верстатами, оскільки має велику кількість переваг, які повністю компенсують значно більшу вартість при його придбанні. 

А саме:

 • Стабільно вища продуктивність навіть при полистовому розкрої, яка не залежить від майстерності оператора і ступеня його фізичної втоми.
 •  Якість готових деталей  висока, а їх геометрія ідеальна.
 • В основному працює тільки один оператор, а другий залучається епізодично тільки для укладання цілого листа на стіл. При бажанні і завдяки впровадженню певних засобів автоматизації, достатньо і одного оператора.
 • Для роботи на такому верстаті не потрібно високої кваліфікації і майстерності операторів, і відповідно витрати підприємства на фонд заробітної плати зменшуються. Не кажучи про те, що зараз знайти ці кваліфіковані кадри дуже проблематично через постійну трудову міграцію за кордон.
 • Вірогідність отримання бракованої деталі мінімальна, оскільки верстат повністю управляє процесом розкрою, а від оператора вимагається уважно стежити за монітором і послідовно виконувати його команди.

Отже, концепція пильного центру мінімізує помилки в роботі оператора і дозволяє отримувати кращі результати при мінімальних відсотках браку. Але так званий “людський фактор” повністю виключити без заміни людини роботом поки не вдається. Тому компанія HOMAG, на відміну від інших виробників, постійно вдосконалює систему управління оператором, щоб мінімізувати помилки в його роботі.

Базова концепція передбачає управління роботою оператора через 3D-графічні зображення на моніторі, що в режимі реального часу постійно змінюються при виконанні певного етапу і до повного виконання всього циклу розкрою. Різноманітні кольорові зображення символізують різні стадії обробки.

Пильний центр HOMAG та технологія intelliGuide

Додатково на пильні центри HOMAG можна встановити наступні системи підтримки оператора для усунення помилок в його роботі:

 • intelliGuide basic
  Пильний центр HOMAG та технологія intelliGuideКольорові світлодіодні  LED-сигнали на лінії різу дозволяють інтуїтивно швидше і надійніше виконувати оператору свою роботу. За допомогою LED-сигналів оператор визначає готова заготовка чи потрібен ще один цикл розкрою, або потрібно видалити дану деталь у відходи. Орієнтуючись на довжину підсвіченої  LED-лінії, оператор може контролювати відповідність необхідної заготовки до фізично вже встановленої.

 

 

 

 

 • intelliGuide advanced
  Пильний центр HOMAG та технологія intelliGuideВ даній системі додатково встановлюється камера, яка визначає положення заготовок на столі верстата і відповідним чином реагує на дії оператора, тобто за необхідності оперативно вносить зміни і надсилає відповідні команди оператору. Таке рішення виводить на новий рівень взаємодії людини з верстатом — не тільки оператор реагує на команди верстата, але і верстат реагує на дії оператора!

 

 

 

 

 • intelliGuide professional
  Пильний центр HOMAG та технологія intelliGuideСистема intelliGuide professional працює з лазерними проекціями, які виводяться на заготовку або на робочу зону. Ці зображення дуже наглядні і дозволяють майже повністю виключити помилки в роботі оператора, які зазвичай виникають через неуважність або неправильне трактування команди від верстата.