Меню Закрити

Агрегат радіусного циклювання в крайколичкувальних верстатах HOMAG

Автоматичний крайколичкувальний верстат обʼєднує в собі цілий арсенал функціональних агрегатів і є однією із найскладніших машин в меблевому виробництві. Кінцевий вигляд корпусних меблів дуже сильно залежить не тільки від якості приклеювання крайки, а й від подальшої її механічної обробки. Фрезерні агрегати залишають після себе помітні для людського ока сліди механообробки — так звану “кінематичну хвилю”. Уникнути цього явища на фрезері фактично неможливо, оскільки обертальне переміщення інструменту і лінійний рух деталі мають по відношенню один до одного різні геометричні траєкторії. Для усунення такого недоліку необхідно проводити додаткову процедуру радіусного циклювання. Фактично кінцева якість готової деталі дуже сильно залежить від вузла радіусного циклювання. На даний момент більшість автоматичних крайколичкувальних верстатів мають даний вузол. Принцип його роботи наступний — попередньо на фрезері ми залишаємо невеличкий звіс  матеріалу крайки по пласті, який далі знімається радіусними ножами.
Agregat radiusnogo ciklyuvannya Агрегат радіусного циклювання має власну систему копірів і обовʼязково повинен мати певні можливості для тонкого підналаштування. Зазвичай більшість виробників використовують для цього інструмент з радіусом циклювального ножа в 2 мм. Для роботи з іншими товщинами крайколичкувальних матеріалів (1,5мм., 1,3мм., 1,0мм., 0,8мм.) використання радіусного ножа  в 2 мм. не завжди може призвести до гарного фінішного результату. Наприклад, на одній з найпоширеніших крайок з товщиною 1,0  або 0,8мм  ми отримаємо так званий “псевдорадіус”, що візуально більше схожий на фаску, а не на радіусне заокруглення. Особливо це візуально дуже помітно на фасадних деталях меблевих виробів. При цьому ніякі додаткові регулювання навіть за допомогою сервоприводів не дають бажаного результату. Тому при наявності радіусної циклі у 2 мм. на крайках 1,0  або 0,8мм. виробники змушені вимикати цей вузол взагалі.
 Компанія HOMAG надає процесу радіусного циклювання надзвичайного значення і розробила ряд різноманітних систем:
1) У верстатах з низьким рівнем автоматизації механічних переналаштувань використовують систему швидкознімних радіусних цикль. Оператор зупиняє верстат і за дві хвилини може повністю поміняти відкалібровані циклі разом з системою копірів. Дане унікальне рішення дозволяє перейти з одного радіуса на інший при найменших фінансових витратах при замовленні верстата.

Agregat radiusnogo ciklyuvannya  2)  Система автоматичного перемикання різноманітних радіусів або фасок — від двох  до семи положень.Така система дозволяє переналаштовувати верстат за лічені секунди, що дуже зручно при частій зміні крайколичкувальних матеріалів. Але при цьому агрегат радіусного циклювання на порядок дорожчий від попереднього і призводить до значного здорожчання верстата в цілому.